Kosmetyki fryzjerskie, czyli sposób na kompleksową pielęgnację

Kosmetyki fryzjerskie, czyli sposób na kompleksową pielęgnację

Kręcone włosy są marzeniem niejednej z nas, jednak posiadaczki naturalnie kręconych pasm niejednokrotnie podkreślają, iż chętnie zamieniłyby się z kimś na proste pasma. Jak więc kompleksowo dbać o kręcone włosy tak, aby wydobyć ich naturalne piękno?

Czesanie włosów

W pielęgnacji kręconych włosów warto zacząć od podstaw. Idealnym sprzymierzeńcem kobiet z kręconymi pasmami jest grzebień o szerokich ząbkach. Korzystanie z tego rodzaju przyrządu zdecydowanie ograniczy łamanie i wyrywanie kręconych pasm. Dobrą opcją jest także zakup modnych ostatnio szczotek Tangle Teezer, które idealnie radzą sobie z każdym rodzajem włosów. Wybierając akcesoria do upinania włosów warto wybierać te, które nie będą powodowały wyrywania włosów, np. klamry cz gumki z elastycznych materiałów (HH Simonsen, InvisiBobble).

Mycie i dogłębne odżywienie

Włosy kręcone są niezwykle delikatne i wrażliwe na mocne składniki zawarte w szamponach, dlatego wybierając odpowiedni kosmetyk dla siebie, zwróć uwagę na jego skład. Unikaj szamponów zawierających silne detergenty (SLS, silikony). Twoim sprzymierzeńcem są natomiast produkty zawierające naturalne składniki, które dobroczynnie wpływają na kręcone włosy. Włosy kręcone ze swojej natury są bardziej suche niż włosy proste, dlatego też ważne jest ich odpowiednie nawilżanie. Ratunkiem dla takich włosów mogą być kosmetyki fryzjerskie, które gwarantują uzyskanie profesjonalnego efektu, bez wizyty w salonie kosmetycznym. Takie kosmetyki oferują między innymi firmy Schwarzkopf (BC Moisture Kick), L’Oreal (Expert Curl Contour), Kerastase (Nutrive Bain Oleo-Curl), Goldwell (Dualsenses Curly Twist). Po nałożeniu szamponu zawsze stosuj na pasma odżywkę, warto stosować produkt z tej samej serii, co szampon. Pamiętaj o tym, by wszelkie zabiegi odżywiająco-nawilżające kończyć chłodnym strumieniem wody, który zapobiegnie puszeniu się włosów, domknie łuski włosa i zapobiegnie ich łamaniu się. Raz na dwa tygodnie zafunduj swoim pasmom intensywne odżywienie i zaaplikuj na nie na dłuższy czas maseczkę, która dogłębnie zregeneruje pasma i sprawi, że będą one jeszcze piękniejsze. Nie zapominaj także o olejowaniu włosów, olejek arganowy czy kokosowy idealnie nawilży kręcone pasma i przywróci im naturalny blask. Olejek stosować można przed myciem włosów, dla zabezpieczenia pasm lub też do ich stylizacji, aby nadać im połysku. Jeżeli dysponujesz większą ilością wolnego czasu spróbuj mieszać olejki i stwórz idealne proporcje dla twoich pasm.

Stylizacja pasm

Włosy rozczesuj wtedy, kiedy jeszcze są mokre, w ten sposób unikamy ich puszenia się, a także zabezpieczamy przed łamaniem. Czesanie mokrych włosów, nawilżonych odżywką jest łatwiejsze niż rozczesywanie włosów wysuszonych.

Jeżeli masz czas, pozwól pasmom wyschnąć naturalni, jeżeli jednak musisz skorzystać z suszarki, użyj sprzętu z dyfuzorem i skieruj na pasma chłodne powietrze. Pamiętaj o użyciu kosmetyków termoochronnych, co skutecznie ochroni pasma. Susz pasma z głową w dół, co nada im pożądanej objętości. Nałóż na włosy kosmetyk przeznaczony do stylizacji kręconych włosów i susz włosy stopniowo, nawijając loki na palec, kierując w tę stronę powietrze. W ten sposób podkreślisz skręt loków.