Jakość a cena w przypadku okien dachowych

Jakość a cena w przypadku okien dachowych

Optilight okna dachowe to alternatywa dla tak znanych firm jak Velux czy Fakro. Jaka jest podstawowa różnica pomiędzy tymi produktami? Cena. Jeśli należysz do tych osób, które nadal uważają, że dobra jakość nierozerwalnie idzie w parze z wysoką ceną, to firma Optilight jest kolejnym dowodem na nieprawdziwość tej tezy.
Oczywiście okna dachowe to niemała inwestycja, jednak jeśli dobrze przemyślimy ich wybór, możemy sporo zaoszczędzić. Na wysokość ceny okien dachowych, wpływa wiele czynników, także to, jak znana jest firma i na jakie kwoty może sobie pozwolić. Nie bez znaczenia pozostaje także reklama w różnych źródłach przekazu. Oczywistym jest fakt, iż mniejsze przedsiębiorstwa nie mają na nią tak wiele funduszy, jak większe. Nie oznacza to jednak, że ich produkty są gorsze. Niejednokrotnie zdarza się przecież tak, że to te mniejsze firmy, o których mało kto słyszy, idą na jakość, a nie na ilość. Bywa więc tak, że to właśnie one posiadają produkty lepszej jakości. Słowa te nie odnoszą się do żadnej konkretnej firmy, są to raczej przemyślenia, które towarzyszą każdemu z nas, kto stoi właśnie przed wyborem okien dachowych. Bijemy się wtedy z myślami czy droższe to lepsze, a tańsze to gorsze. Nie ma jednej, ogólnej odpowiedzi na to pytanie. Przynosi ją jedynie dokładna analiza różnych firm i różnych modeli. Dziś skupiamy się na Optilight okna dachowe. Okna obrotowe posiadają jednokomorowy zestaw szybowy. Ma on grubość 24 mm. Charakteryzują się wysokimi parametrami izolacyjnymi. Skutecznie tłumią także niepożądane dźwięki z ulic czy towarzyszące ekstremalnym zjawiskom atmosferycznym. Nie musisz martwić się tym, że Twoje rachunki za prąd wraz z montażem okna automatycznie się zwiększą, gdyż jak już zostało wspomniane wcześniej, produkty te są bardzo szczelne. Przeciwdziałają utracie ciepła z pomieszczenia zimą i jego przegrzaniom latem. Współczynnik przenikania ciepła w przypadku standardowej szyby wynosi 1.1W/m2K, a dla okna -1.5W/m2K, przy czym norma dla okna w Polsce wynosi 2.6W/m2K, przy czym im niższy współczynnik, tym lepiej. Dane te potwierdzają doskonałość okien. Drewniane elementy okien wykonane zostały z wyselekcjonowanego, drewna sosnowego, które sklejono warstwowo, zaimpregnowano i pomalowano ekologicznym lakierem akrylowym. Dzięki temu okna są wyjątkowo trwałe i podporne zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i te powodowane oddziaływaniem wszelkich czynników atmosferycznych. Dostępne są także modele aluminiowo-tworzywowe, które produkowane są z profili PCV, charakteryzujących się bardzo wysoką jakością. Materiały, z których wykonano tego typu okna nie pochłaniają wilgoci, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w kuchniach i łazienkach, gdzie poziom wilgoci jest dość wysoki. Optilight okna dachowe posiadają funkcję mikrouchyłu, który umożliwia wentylowanie pomieszczenia, nawet wówczas, gdy nie ma nas w domu. Zewnętrzna szyba jest hartowana, co zwiększa jej odporność na uszkodzenia powstające chociażby w trakcie gradobicia.
Elementy wykonane z materiałów najlepszej jakości i innowacyjne technologie gwarantują, że pomimo intensywnej eksploatacji, okna te pozostaną w niezmienionym stanie przez wiele lat.