Nowe mieszkania w Poznaniu

Nowe mieszkania w Poznaniu

Posiadanie własnego mieszkania to marzenie milionów osób. Większość ludzi planując swoją przyszłość chciałoby mieć swoje cztery kąty, w których mogliby czuć się bezpiecznie, komfortowo, spędzać wolny czas, czy całkowicie oddawać się sprawom rodzinnym. Marzenia są jednak po to, aby je realizować. Decydując się na kupno mieszkania warto nie zapominać o kilku istotnych kwestiach, które pozwolą uniknąć jakichkolwiek problemów w przyszłości.

Pierwszy krok – Analiza własnych możliwości

Pierwszym i podstawowym krokiem w przypadku kupna mieszkania powinna być analiza swoich możliwości i potrzeb. Wiele osób pomija ten etap, co wiąże się później z „chwytaniem sześciu srok za ogon”. Tymczasem udzielenie sobie odpowiedzi na kilka istotnych pytań znacznie ułatwi i zmniejszy czas poszukiwania nowego mieszkania. Jakie to pytania? Pierwsze odnosi się do tego ile pieniędzy można przeznaczyć na zakup swoich czterech kątów. Szacunkowe określenie kwoty, albo zdolności kredytowej pomoże odrzucić wiele ofert nie przystających cenowo do naszych możliwości. Kolejnym istotnym pytaniem jest to, jakiego mieszkania właściwie się potrzebuję. W tej kwestii warto też pomyśleć o przyszłości. Kupując kawalerkę trzeba mieć bowiem na uwadze, że za parę lat założy się rodzinę, a wtedy z pewnością przydadzą się już dwa pokoje zamiast jednego.

Charakterystyka rynku nieruchomości w Poznaniu

Poznań jest obecnie jednym z najlepiej rozwijających się miast. Jak grzyby po deszczu powstają tu nowe mieszkania, które tylko czekają na swoich nabywców. Zdaniem specjalistów najchętniej wybierane są nieruchomości na Starym Mieście. Cena za mkw. Wynosi to średnio 8 tysięcy złotych. Z pewnością ma na to wpływ idealne połączenie komunikacyjne i bliskość do samego centrum, w którym zawsze coś się dzieje. Stare Miasto najchętniej na miejsce swojego pierwszego, nowego mieszkania, wybierają single. Inną dzielnicą, obleganą obecnie przez nowych właścicieli mieszkań, jest Grunwald. Ma to związek z coraz większą liczbą pojawiających się tam nowych mieszkań. Co ciekawe, tę dzielnicę najchętniej wybierają osoby posiadające już rodzinę. Wiele osób chętnie decyduje się na swoje nowe mieszkanie również na Nowym Mieście. Klienci nabywają tu nieruchomości średnio za 6 tysięcy zł/mkw.

Gdzie szukać oferty?

Oczywiście podstawowym źródłem informacji na temat zakupu nowego mieszkania jest Internet. Dzięki specjalnie przygotowanym do tego celu stronom możemy bez trudu natrafić na setki tysięcy ofert prześcigających się w oryginalności, cenie, czy wyznaczeniu zalet danej nieruchomości. Jakie są plusy takiego poszukiwania swojego mieszkania? W Internecie natrafimy na aktualne oferty bez wychodzenia z domu. Na przykład dzięki stronie www, która prezentuje niedawno powstałą w Poznaniu inwestycję.
Wystarczy poświęcić jedynie chwilę czasu na przejrzenie potencjalnych możliwości zakupu i z pewnością znajdziemy już coś dla siebie. Każdy medal ma jednak swoje dwie strony. Podczas takiego szukania ofert należy być niezwykle czujnym i ostrożnym. Kupno nowego mieszkania wiąże się bowiem z licznymi pułapkami, przed którymi warto jest się zabezpieczyć. Jeśli chodzi o mieszkania Poznań Winogrady to wspaniała lokalizacja dla kogoś, kto poszukuje zaufanych inwestycji od solidnych deweloperów. Warto przyjrzeć się bliżej nieruchomościom mieszkalnym (oraz biurowym) w tej lokalizacji, na przykład na stronie internetowej znajdującej się pod adresem www. Jakie plusy posiadają podobne strony www? Przede wszystkim pozwalają potencjalnym mieszkańcom zapoznać się ze szczegółową ofertą. Związaną – co istotne – nie tylko z konkretnym mieszkaniem, ale również z całym osiedlem czy blokiem mieszkalnym. Warto bowiem pamiętać, że dla mieszkańców liczy się oprócz specyfiki lokalu mieszkalnego również otoczenie, w którym dane mieszkanie się znajduje.

Jakie mieszkanie wybrać?

PoznańKupując mieszkanie warto zwrócić na kilka podstawowych rzeczy. Po pierwsze lokalizacja. Wielu agentów proponuje kupującym oglądanie mieszkania w późnych godzinach wieczornym. Wówczas myślimy sobie: jaki porządny jest ten człowiek, dostosowuje on godzinę wizyty do mojego grafiku pracy. Tymczasem prawda może być zupełnie inna. Wieczorami ruch na ulicach miasta jest znacznie mniejszy niż za dnia. W ten sposób agent wadę mieszkania zamienia w zaletę. Warto pokusić się zatem o sprawdzenie tego, czy nasze nowe mieszkanie znajduje się w zatłoczonym i głośnym miejscu, czy w jego pobliżu znajduje się dogodne połączenie komunikacyjne, czy w okolicy są miejsca zielone, szkoły itd. Kolejną istotną sprawą jest samo rozmieszczenie mieszkania. Wiele osób wybierając nowe mieszkania chce, aby były one widne, pokoje nie były przejściowe oraz, aby miały balkon, który często bywa bardzo przydatny. Ważną kwestią jest też zwrócenie uwagi na wysokość czynszu po zakupie mieszkania.

Umowa przedwstępna – pisemna, czy notarialna?

W umowie przedwstępnej zwykle zawiera się informacje dotyczące stron transakcji, danych o mieszkaniu, ustalonej ceny, zobowiązań obu stron, wysokości zadatku, czy terminu zawarcia umowy. Jaką opcję najlepiej jednak wybrać – pisemną, czy notarialną? Wszystko ma swoje wady i zalety. Pisemna nic nie kosztuje jednakże w przypadku nie wywiązania się dewelopera z ustaleń, możemy żądać od niego jedynie odszkodowania w sądzie. W przypadku umowy notarialnej poniesiemy pewne koszty związane z samym jej sporządzeniem. Ta umowa jest jednak bezpieczniejsza. W razie konfliktu będzie można żądać od dewelopera bezwzględnego dotrzymania jej warunków oraz domagać się w sądzie przeniesienia własności lokalu. Do podpisania takiej umowy nie można jednak nikogo zmusić. Jeśli deweloper nie będzie chciał pójść na taki kompromis, kupującemu pozostanie jedynie dokładne i skrupulatne określenie wszelkich warunków na umowie pisemnej.