Sklep rowerowy miejsce zakupu osprzętu

Sklep rowerowy miejsce zakupu osprzętu

Sporty ekstremalne to rodzaj aktywności, która wiąże się z pewnym ryzykiem, Zazwyczaj aby je wykonywać musimy cechować się dużą odpornością fizyczną i psychiczną. Jednym z bardziej znanych sportów ekstremalnych oprócz spadochroniarstwa, skoków na bungee jest kolarstwo górskie, które uprawia się na ścieżkach górskich, leśnych szlakach oraz specjalnych torach przeszkód.

Rowery MTB w odróżnieniu od rowerów górskich, szosowych oraz krossowych wyróżniają się specyficzną konstrukcją odporną na uszkodzenia. Liczne amortyzatory czynią jazdę po trudnym gruncie bardziej znośną. Posiadają one te amortyzatory między innymi na ramie, siodełku, w mostku kierownicy. Rama takich rowerów cechuje się raczej prostą budową, niewielką masą. Chyba że roweru używamy do wymagających zjazdów (downhill), wtedy stosuje się ramy z pełną amortyzacją. Oczywiście koła stosowane w takich rowerach są specjalnie dopasowane i służą zmniejszeniu oporu na drodze. Głęboki bieżnik wpływa na poprawę jazdy w trudnym terenie kosztem tegoż oporu.
Kolarstwo ekstremalne uprawiane jest na mocno nachylonych stokach górskich, na trasach obfitujących w przeszkody naturalne i sztuczne. Najczęściej spotykane z nich to muł, koleiny, zakręty, skocznie. Wśród dyscyplin wyróżnia się zjazd (downhill), freeride, dual slalom, four cross, dirt jumping. Prawie każda z nich urozmaicana jest w wykonywane w powietrzu tricki i skoki. Downhill jak sama nazwa wskazuje to zjazd po stromych zboczach w jak najkrótszym czasie, po trudnych trasach, pełnych kamieni czy korzeni. Podobny jest do freeride, ale jego zasady ustala zawsze organizator zawodów w tej dyscyplinie. Jeżeli chodzi o oceny, to ocenia się nie tylko za osiągnięty czas, ale też za liczbę tricków, ich trudność i ilość upadków. Dual slalom to wspólny zjazd dwóch sportowców po jednej, stromej trasie, która posiada różne przeszkody na przykład trasa może się wznosić. Four cross różni się od DS tylko ilością zawodników, bo tu na raz wypuszczane są aż cztery osoby.

Ostatnią dyscypliną jest dirt jumping. Krótko mówiąc są to przejazdy po specjalnie przygotowanym torze, pełnym ziemnych hop, na których zawodnik wykonuje skoki. Każdy uczestnik oceniany jest przez sędziów jest za jakość wykonanej w powietrzu ewolucji. Niektórzy na rowerach biją rekordy prędkości zjeżdżając z bardzo wysokiej górki z ogromną prędkością. Jest to sport ekstremalny, ponieważ jeden błąd może zawodników kosztować nawet życie. Najczęściej takie drogi prowadzą przez las, a więc o wypadek naprawdę nie jest trudno. Jest to sport przeznaczony dla osób pewnych siebie i swojego sprzętu, ponieważ wiele od niego i jego odpowiedniego użycia zależy. Dlatego tak ważny jest profesjonalny dobór sprzętu, który zakupić możemy w sklepie sportowym online. Oczywiście podstawą jest rower, musi on być dobrany przez profesjonalistę w dziedzinie sportów ekstremalnych, ponieważ od niego zależy nasze zdrowie iżycie. Nie warto więc na nim oszczędzać! Powinien być wykonany z dobrej jakości, trwałych materiałów. Druga ważna rzecz to dobór kasu pamiętajmy, aby był dopasowany do naszej głowy, wygodny, przewiewny i posiadał niezbędne atesty bezpieczeństwa. Zwróć uwagę, że w kasku będziesz jeździł cały dzień! Na pewno nie warto na nim oszczędzać. Co do ubioru do jazdy na rowerze nie nadaje się bawełniana odzież sportowa. Odzież na rower musi oddychać razem z naszym ciałem, nie zatrzymywać, ani nie wchłaniać wilgoci oraz szybko schnąć. Niezwykle ważną rzeczą są odpowiednie rękawiczki z palcami, które muszą być wygodne i oddychające. Jeżeli chodzi o buty, powinny one posiadać sztywną podeszwę.